Teldat H1+

Teldat H1+ ile, WWAN erişimi herhangi bir karasal hat bağlantısı (XDSL, kablo vs ) olmaksızın router üzerinden çok hızlıca hücresel ağa bağlanarak gerçekleştirilir. Bu sayede yatırımın en hızlı şekilde dönüşü de sağlanmış olur.

Teldat H1+, Metro Ethernet kullanıcılarında mevcut hattı da yönetmek için opsiyonel bir gigabit Ethernet arabirime sahiptir. Dahili bir WWAN modülü ve 4 portlu Fast Ethernet switch'i içerir. Buna ilave olarak; 802.11n standardında opsiyonel WLAN arabirimi cihazın kablosuz olma özelliğini arttırır. Opsiyonel olarak sunulan USB arayüzü ise, gerektiğinde harici bir 3G USB modemin de kullanılabilmesini sağlar. Kolay kurulumu sayesinde Teldat H1+, 3G sinyalinin iyi olduğu bir noktada masa üstü veya duvar montajı olarak konumlandırılabilir. PoE (client) desteği sayesinde konumlandırılacağı noktada ayrıca bir elektrik tesisatı gerektirmez. Teldat H1+, çift sim kart desteği ve IP link kalitesini sürekli izleyebilen yazılımı sayesinde (Round-Trip Time delay, frame error rate ve UDP jitter) kullanılan SIM kartlar arasındaki geçişi otomatik olarak yapabilir. Bu önemli özellik, WWAN hizmetinin kullanılabilirliğini iki katına çıkarır: Teldat H1+, ana servis sağlayıcıdan veri akışı düşüş göstermesi, ana servis sağlayıcıdan anlık olarak 3G hizmeti alınamaması veya tamamen kaybolması gibi durumlarda otomatik olarak alternatif servis sağlayıcıya geçer. Dual PDP context desteği sayesinde aynı mobil hizmet sağlayıcı üzerinden iki farklı data hizmeti alınması (SIM kart desteği gereklidir) mümkündür. Bu sayede uzaktan yönetilirken yönetim işlemi normal veri akışını etkilemez. TeldatH1+ da ayrıca VPN senaryolarında kablo hızında performans sağlayan bir şifreleme işlemcisi de bulunmaktadır. Teldat H1+ en son nesil yüksek performanslı işlemci desteği sunar.

Daha fazla bilgi
    • - Dahili 3.5G modül (7,2Mbps UL / 5,76Mbps DL). - Çift SIM yuvası (dahili ve harici) desteği ve çift harici anten yuvası - 4-port Fast-Ethernet (10/100) switch ve 1 opsiyonel Gigabit-Ethernet port (10/100/1000M, RJ-45 konektör). - Opsiyonel lisans ile açılan dahili WLAN IEEE 802.11b/g/n arayüzü, MIMO, çift harici WiFi anten, ve profesyonel güvenlik (IEEE 802.11i). - Opsiyonel USB Host 2.0 portu ile birçok USB/3G modem desteği - Konsol portu. - Harici güç kaynağı (90-240VAC adaptör) veya Ethernet (dahili PoE) ile. - Masa üstü veya duvar montajı ile kullanıma uygun tasarım - Şifreli trafiği optimize eden donanımsal şifreleme.