Teldat 4Ge

3G’yi bağlantı kurmayı sağlayan cihaz, varolan herhangi bir router ile uyumludur. Kapsama ile ilgili problemleri rahatlıkla çözer ve kurulum maliyetlerini minimum seviyeye indirir.

Teldat-4Ge cihazı şirket içindeki yönlendiriciye 3G erişim imkanı veren harici bir arayüz kartıdır. En son üretilen teknoloji ile harici kart girişi kurumsal routerlarda, PCMCIA veya USB slotlara ihtiyaç duyulmamaktadır. Teldat 4Ge ve yönlendirici arasındaki tek element ethernettir. Buna karşılık, Teldat-4Ge bir router değildir. 3G erişimine imkan veren bir arayüzdür. 3G arayüz için, yönetim kısmı tamamıyla yönlendirici cihazıyla entegre haldedir. Ayrıca hiç bir network planını değiştirmeye gerek yoktur. Bu sebeple yönlendiricide sabit WAN servisi için uygulanan tüm bilgi-birikim mobil WAN erişimi için de hazır haldedir. Teldat 4Ge ve router arasında Ethernet aracılığıyla sağlanan standart tüm protokollere dayanan gerekli olan tüm iletişim biçimleri, pazarda bulunan hemen hemen tüm routerlarla ile çalışabilmeyi garanti eder. Bu yaratıcı aygıt son kullanıcıya basit, ekonomik olarak 3G kapsamayı arttıracak senaryolar sunar. Şirkete ait routerlar 3G kapsama alanın çok az olduğu ya da radyo sinyallerinin 3G hızında azalma meydana getirdiği data merkezlerine yerleştirilir. Bu karşılaşılan duruma karşılık Teldat 4Ge, kurum içindeki routerdan uzak ve 3G kapsama alanı içindeki bir bölgeye kurulur. Böylece Ethernet ağı ile 3G kapsamını routerin kullanmasına olanak sağlar. Bu özellik, 3G kapsama alanına girmek için pahalı koaksiyal kabloları ve amplifikatör kullanmayı ortadan kaldırır. Avantajları •Maliyetlerde gözle görülür azalma ve en kaliteli 3G bağlantısı : 3G servis kalitesini arttırmak için pahalı koaksiyal kablolar ve amplifikatör gerekmeyecektir. Teldat 4Ge cihazı network platformu ile Ethernet aracılığıyla iletişim kurar. •Hali hazırda kurulan yönlendiricileri yeniden kullanma : Yönlendiricide harici kart girişine ihtiyaç duymazsınız. •Üçüncü taraf kurumsal routerlarla uyumlu : Standart protokolleri baz alarak router ile kurulan iletişim ortamında diğer üreticilerin ürettiği routerlarin birçoğuyla uyumludur. •Kurumsal router yönetim mekanizmasından tamamen yönetilebilir: Yönlendirici Teldat 4Ge aygıtı yönlendiricideki benzer bir arayüzle aynı şekilde çalışmasına olanak verir. •Yakınsama servisleri için tamamen hazır haldedir : Trafik akışını, sabit WAN hattını ve kablosuz WAN erişimini(Teldat 4Ge) kullanarak routerda efektif bir şekilde kullanılabilir. •Yeni kablosuz ağ teknolojilerine mükemmel uyum : En son WWAN bağlantı teknolojisini yönlendiricide herhangi bir değişiklik yapmadan ve şuanki yönlendiriciyi güncellemek gerekmeden iletişim alt yapınıza ekler. •Cihazınız ile en yüksek uyumluluğu sağlar : Tek bir router, (Disaster-Recovery) için şirketteki kablosuz WAN servisleriyle uyum içinde çalışmasına olanak veren farklı Teldat 4Ge’leri yönetebilir.

Daha fazla bilgi
    • -Gelişmiş 3G sistem kontrolü -Masaüstü ve duvara monte edilebilme -PoE ile güç desteği(IEEE 802.3af) veya harici bir kaynak(içindedir). -2 adet harici SMA anten konnektör(Diğer harici RF antenlerle uyumlu) -SIM Kart için özel bölme(Hırsızlık durumları için) -Teldat 4Ge manual programlamaya ihtiyaç duymaz