Başarı Hikayeleri

Çözümlerimiz ve başarı hikayelerimiz...

Şekerbank'ın atılımına Bircom desteği

Şekerbank Alternatif Dağıtım Kanalları Teknik Altyapı & MIS Grup Sorumlusu Osman Akçay'ın, Bircom'dan aldıkları destekle ilgili sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

Bircom ile gerçekleştirdiğiniz projenin çerçevesi neydi?
Bircom ile Şekerbank Çağrı Merkezi bünyesinde kullanılan kulaklıklarımızın temini ve bakımını kapsayan bir anlaşma yaptık.

Bu projeye niçin ihtiyaç duydunuz?
Şekerbank çağrı merkezi bünyesine kullanılan diğer marka kulaklıklarımızın çok sık arızalanması, bizi daha güvenilir ürünler bulma arayışına yöneltti. Daha güvenilir, ses kalitesi daha yüksek ve kullanıcı konforu sunabilecek ürünler bulmak, kaliteli bir çağrı merkezi hizmeti verebilmemiz için bir zorunluluk halini almıştı.

Hayata geçirilme sürecinde neler yaşandı, nelere dikkat edildi?
Projenin hayata geçirilmesi sürecinde Bircom çalışanlarının deneyimi ve mevcut ihtiyaçlarımız göz önünde bulundurularak, özellikle yoğun kullanımlarda kullanıcı rahatı düşünülerek, ses kalitesinden de taviz vermeden en iyi ürünün seçilmesine dikkat edildi. Bu süreçte Sennheiser CC 520 model kulaklık üzerinde karar verilmiş ve bu doğrultuda süreç devam etmiştir.

Bu proje firmanıza ne gibi olumlu katkılar yaptı, ne elde ettiniz?
Proje ile öncelikle çalışan memnuniyetinde kaydedilen artış en büyük kazancımız olmuştur. Ayrıca, müşteri memnuniyetinin artırılması anlamında, çağrı merkezi ortamındaki dış seslerin müşterilerimize daha az yansımasını sağladık, hem de müşterilerimizin sesinin son derece net ve sağlıklı duyulabilmesi nedeniyle artan bir müşteri memnuniyeti grafiği gözlemledik.

Bu projede niçin Bircom'la çalışmayı tercih ettiniz?
Bircom, sektörünün deneyimi ve tecrübesi ile ön plana çıkan kurumları arasında yer almaktadır. Bircom ile daha önce de çalışmıştık ve bu çalışmaya dair bütün düşüncelerimiz çok olumlu idi. Kesintisiz hizmet alma politika ve isteğimiz doğrultusunda Bircom ile çalışma kararı aldık ve takip eden süreçte bu kararın doğruluğunu birçok kez teyit ettik.

Gelecekte Bircom'la birlikte hayata geçirmeyi planladığınız yeni projeler var mı?
Bircom ile ilk projemiz olan kulaklık temini konusunda, çağrı merkezi departmanımızın sürekli genişlemesi paralelinde yeni ihtiyaç ve taleplerimizin karşılanması na devam edilecektir. Zaman içerisinde doğabilecek diğer ihtiyaçları mız konusunda da Bircom muhakkak ilk tercihlerimiz arasındaki yerini koruyacaktır.