Başarı Hikayeleri

Çözümlerimiz ve başarı hikayelerimiz...

2N GSM ağ geçitleri Metis'in de tercihi

Bircom ile gerçekleştirdiğiniz projenin çerçevesi neydi?
Metis, dış kaynak kullanımı kapsamında çağrı merkezi hizmetleri veren bir kuruluş. Hizmetlerimiz kapsamında birçok çağrıyı karşıladığımız gibi, sürekli dış aramalar da yapmaktayız. Başlangıçta, sabit hattan cep telefonlarına doğru aramalarımızı FCT cihazları üzerinden yapıyorduk. Bircom'la gerçekleştirdiğimiz proje sonucunda, 2N PRI GSM ağ geçidi cihazını kullanarak sistemimizi geliştirdik. Bu proje kapsamında farklı GSM operatörlerini aynı cihaz üzerinden arayabiliyoruz.

Bu projeye niçin ihtiyaç duydunuz?
Yoğun GSM araması yaptığımızdan, her büyümede yeni FCT cihazı almak durumunda kalıyorduk. Her FCT cihazı, güç ünitesi ve anteni ile, belli bir yer tutuyor ve her FCT için santralde bir dış hat kullanmamız gerekiyordu. Dolayı sıyla dizi dizi FCT'lerin yönetimi BT ekibimiz için gerçekten çok zor bir hal almaya başlamıştı.

Projenin hayata geçirilme sürecinde neler yaşandı?
2N ürün ailesinde birçok farklı boyutta cihaz var. Bize uygun çözüm, en üst model olan 2N StarGate cihazıyla sağlandı. 2N StarGate 32 adede kadar GSM ve 3G kanalı içeren bir VoIP/PRI cihazı. Cihazın tanıtımı, kurulumu ve devreye alınması aşamalarında da Bircom çok başarılıydı.

Bu proje firmanıza ne gibi olumlu katkılar yaptı?
Her şeyden önce GSM aramalarının yönetimini tek bir merkezde topladık. Sistem odamızda yer kaplayan, nereye yerleştireceğimizi bilemediğimiz FCT cihazlarından kurtulduk. Hem yerden, hem de santraldeki hatlardan tasarruf ettik. Aynı zamanda da ISDN veya VoIP olarak bağlanabildiğimiz, kolay yönetilebilir bir sisteme sahip olduk. Bunun dışında, bu çözümle, çağrılar GSM ve 3G şebekelerine yönlendirildiği için, çağrılarda önemli tasarruf sağladık. Olabilecek en düşük maliyetle konuşuyoruz.

Bircom'la hayata geçirdiğiniz diğer çalışmalardan örnekler verebilir misiniz?
Yaklaşık olarak 5 yıldır Bircom ile çalışıyoruz. Çağrı merkezinde kullandığımız Sennheiser kulaklıklarımızı Bircom'dan temin ediyoruz. Bircom bizim çok iyi ve sürekli ilişki içinde olduğumuz bir tedarikçimiz. Bu yüzden, çok kolay yürüyen bir birlikte çalışma şeklimiz var. Ayrıca, Bircom'un bir tedarikçi olarak yürüttüğü ürün stratejisine de güveniyoruz. Şimdiye kadar sağladığı ürünlerin marka ve kalitesinden son derece memnunuz.

Bircom'la birlikte hayata geçirmeyi planladığınız yeni projeler neler?
Şu anda Metis'in yeni bir lokasyon çalışması var. Yakın tarihlerde orası için de aynı sistemi kurma projemiz söz konusu. Sennheiser kulaklık alımlarımız da sürüyor. Bizim işimiz yoğunluklu olarak telekom altyapısı gerektirdiği için, Bircom ile birçok yeni proje yapacağımızdan eminim.